15.07.2024

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - Ogłoszenia parafialne (14.07.2024)

XV Niedziela Zwykła

14.07.2024

1. Dzisiaj XV Niedziela Zwykła. Na Górze św. Anny – DZIEŃ MODLITW OSÓB NIEWIDOMYCH oraz odpust Matki Bożej Szkaplerznej (obchody kalwaryjskie).

2. Od poniedziałku do piątku (15 – 19 lipca) na Górze św. Anny – ŚWIĘTO MŁODZIEŻY.

3. Za tydzień – od 21 lipca rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Celem inicjatywy związanej z patronem kierowców jest propagowanie bezpieczeństwa podróżujących, a także zgromadzenie funduszy na środki transportu dla misjonarzy. Akcja „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”, polega ona na przeznaczeniu 1 grosza za każdy przejechany bezpiecznie 1 km drogi.

4. We wtorek 09 lipca br., zmarł śp. Ksiądz Krzysztof Śmigiera, proboszcz parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy. Przeżył 64 lata, w tym 38 lat w kapłaństwie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 16 lipca br. o godz. 11:00 w kościele pw. św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy; wcześniej o godz. 10:00 odbędzie się modlitwa różańcowa, a o godz. 10:30 przemówienia delegacji i kondolencje.

5. Zgodnie z praktyką poprzednich lat, w czasie wakacji  (od lipca do końca sierpnia) kancelaria parafialna jest czynna półgodziny po mszach św. z wyjątkiem niedziel i świąt.

Jest jeszcze – 4 numer dwumiesięcznika naukowego redakcji Gościa Niedzielnego pt. „Czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie”, w cenie 12,00 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego i radosnego przeżywania niedzieli.