21.07.2024

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - Ogłoszenia parafialne (21.07.2024)

XVI Niedziela Zwykła

21.07.2024

1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. Rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Celem inicjatywy Stowarzyszenia MIVA Polska – związanej z patronem kierowców jest propagowanie bezpieczeństwa podróżujących, a także zgromadzenie funduszy na środki transportu dla misjonarzy. Akcja „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na pojazdy misyjne”, polega ona na przeznaczeniu 1 grosza za każdy przejechany bezpiecznie 1 km drogi. Na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa w następną sobotę i niedzielę (27 i 28 lipca) błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów.

2. W piątek – wspomnienie św. Anny, matki NMP, patronki naszej diecezji.

3. W sobotę i niedzielę (27 – 28 lipca) na Górze św. Anny – Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Anny.

4. W przyszłą niedzielę — Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2021 roku.

5. Zgodnie z praktyką poprzednich lat, w czasie wakacji  (od lipca do końca sierpnia) kancelaria parafialna jest czynna półgodziny po mszach św. - z wyjątkiem niedziel i świąt.

Jest jeszcze – 4 numer dwumiesięcznika naukowego redakcji Gościa Niedzielnego pt. „Czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie”, w cenie 12,00 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego i radosnego przeżywania niedzieli.