Aktualności z Parafii oraz inne komunikaty i informacje

24.09.2024

KOMUNIKAT ws. pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi

DIECEZJA GLIWICKA

Gliwice, 18 września 2024 roku

ws. pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi

Drodzy Bracia i Siostry,

z niepokojem śledzimy w ostatnich dniach doniesienia, o powodzi, która nawiedziła między innymi Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Wielu ludzi utraciło cały dobytek swojego życia i obecnie potrzeba im każdej formy pomocy.

Kierowani potrzebą solidarności z poszkodowanymi oraz odpowiadając na płynące apele, chcemy wesprzeć ich naszą modlitwą, ale także konkretnym darem materialnym. W tym celu w niedzielę 29 września po Mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, która w całości będzie przekazana na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi.

Jednocześnie Caritas Diecezji Gliwickiej prowadzi zbiórkę produktów na rzecz poszkodowanych, jak: woda pitna, konserwy, dania gotowe, żywność z długim terminem ważności, artykuły higieniczne i środki czyszczące oraz nowe koce. Można także dokonywać indywidualnych wpłat na konto Caritas Diecezji Gliwickiej 57 1240 1343 1111 0010 0216 7128.

Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej gliwickiej Caritas.

Siostry i Bracia, ośmielam się prosić was o modlitwę i tę materialną pomoc. Wsparcie w tak tragicznych sytuacjach jest najlepszym wyrazem naszej miłości, której uczy nas Chrystus.

† Sławomir Oder
 Biskup Gliwicki.